Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Mazowiecka policja prowadzi kontrole autobusów i busów przewożących dzieci i młodzież

05 lipca 2017, 13:24

Okres wakacji, to czas zorganizowanych wyjazdów ma wycieczki, kolonie czy obozy. Aby każdy bezpiecznie dotarł do celu mazowieccy policjanci prowadzą kontrolę autobusów i busów, zwłaszcza tych przewożących dzieci i młodzież.

Mimo takich działań wciąż zdarzają się nierzetelni przewoźnicy świadczący usługi transportowe, którzy dysponują autokarami o złym stanie technicznym, zdarza się też, że kierowcy tych pojazdów są pod wpływem alkoholu.

W celu zminimalizowania zagrożenia w czasie wakacji funkcjonariusze z drogówki prowadzą intensywne kontrole autokarów i busów na drogach – mówi rzecznik prasowa mławskiej komendy, Anna Pawłowska.

/

Policja przypomina, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru przed wyjazdem. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997 lub bezpośrednio pod numerem telefonu jednostki policji, gdzie prowadzona będzie kontrola. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Aby usprawnić prowadzone kontrole i nie powodować opóźnień prosimy organizatorów wyjazdów o podstawianie autokarów do kontroli bez pasażerów. Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie oraz wszystkie wymagane dokumenty. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności, kierowca autokaru otrzyma „protokół kontroli”.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Wtorek z Radiem 7
od 10:00 do 19:05
Wtorek z Radiem 7
wiadomości kraj/świat o pełnych godzinach
11:30 Słowo o słowie - porady językowe prof. Bralczyka
12:30 Żyj ekologicznie
13:30 Kroniki Pogranicza - felieton historyczny
14:30 wiadomości lokalne, pogoda
15:30 wiadomości lokalne, pogoda
16:10 Gość Radia 7
16:30 kalendarium historyczne
17:30 wiadomości lokalne
18:03 sport
18:10 Kroniki Pogranicza - felieton historyczny (powtórka)
18:30 wiadomości lokalne
19:03 sport, pogoda
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012