Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Podsumowanie weekendu ze spektakularnym pościgiem na trzy radiowozy

02 stycznia 2018, 21:43

Mamy już szczegółowe policyjne podsumowanie noworocznego weekendu w Mławie i Ciechanowie. Mimo że w całym regionie było stosunkowo bezpiecznie, funkcjonariusze mieli pracy więcej niż zwykle.

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem była pościg samochodowy za piratem drogowym. Do zdarzenia doszło w Uniszkach Zawadzkich. Interweniujący patrol ruchu drogowego próbował zatrzymać do kontroli Opla Vectrę. Kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę. W pościg za oplem ruszyły trzy patrole. Ucieczka zakończyła się w rowie w Napierkach. Jak się okazało, oplem vectrą kierował 35- letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mławscy funkcjonariusze ponadto zatrzymali troje kierujących na podwójnym gazie w Strzegowie, Windykach i Mławie. Wszyscy stracili uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Ciechanowa mieli nieco spokojniejszy weekend. Funkcjonariusze interweniowali głównie w związku z zakłóceniami porządku i ciszy nocnej. Przeprowadzili około 40 interwencji. Tuż po północy dwie z nich zakończyły się doprowadzeniem awanturników do wytrzeźwienia. Jeden z zatrzymanych posiadał środki odurzające. Na ciechanowskich drogach doszło do 7 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów i 2 nietrzeźwych kierujących samochodami.

Bezpieczniej niż w ubiegłych latach było także w całej Polsce. Wypadków i kolizji było mniej, za to policjanci zatrzymali więcej nietrzeźwych kierowców.

Zarówno w naszym regionie jak i w całej Polsce podczas ostatniego weekendu było więcej patroli. Miały ułatwiać ruch, mówi Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.

/

Od piątku na polskich drogach zginęło 25 osób, w zeszłym roku ofiar wypadków było 29.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 05:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012