Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Mława przygotowuje się do jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości

08 lutego 2018, 21:52

Mława rozpoczęła przygotowania do obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości. Na początek burmistrz Sławomir Kowalewski powołał dwudziestopięcioosobowy Komitet Organizacyjny.


Znaleźli się w nim reprezentanci miejskich i państwowych instytucji: Ratusza, Muzeum, Biblioteki, Domu Kultury, Archiwum, ale też radni miejscy, przedstawiciele stowarzyszeń, grup nieformalnych i seniorów.

Zespół jest już po spotkaniu organizacyjnym. Przygotowano również kalendarza imprez, które podczas jubileuszowego roku odbędą się w Mławie.

Najbliższym punktem obchodów jest zaplanowane na 1 marca Święto Żołnierzy Wyklętych. 4 marca odbędzie się Bieg Wilczym Tropem, a 23 kwietnia – święto patrona miasta – Świętego Wojciecha. Niepodległościowy rys zyskają lipcowe Dni Mławy, wyjątkowego znaczenie nabiorą Dzień Wojska Polskiego oraz rocznica bitwy pod Mławą połączona z jej XI rekonstrukcją. Będą to uroczystości sierpniowe. Kulminacją uroczystości o charakterze patriotycznym będą obchody Święta Niepodległości – 11 listopada.

W tym roku wydanych zostanie kilka publikacji opatrzonych logotypem jubileuszu. Przygotowują je Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej i profesor Leszek Zygner.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 23:00 do 24:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012