Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Pijani mężczyźni postanowili odpocząć na ruchliwej ulicy

15 maja 2018, 22:24

Przejaw skrajnej nieodpowiedzialności i głupoty na drogach powiatu działdowskiego. Jak podaje komenda powiatowa, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy postanowili odpocząć, leżąc na jezdni. Do obu przypadków doszło po zmroku.

Do pierwszego przypadku doszło w gminie Płośnica. Przejeżdżający prywatnym samochodem dzielnicowy z Rybna zauważył leżącego na jezdni mężczyznę.

Okazało się, że pieszy był kompletnie pijany i postanowił odpocząć na drodze powiatowej. Wezwany patrol policji przekazał mężczyznę pod opiekę członków rodziny.

Drugi przypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej w okolicach Rybna. Do dyżurki wpłynęło zgłoszenie od jednego z kierowców, że na drodze leży mężczyzna i tamuje ruch. Patrol policji na miejscu zdarzenia zauważył pieszego, nie miał on żadnych elementów odblaskowych. Najprawdopodobniej to on leżał wcześniej na jezdni. Mężczyzna okazał się pod znacznym wpływem alkoholu. Policjanci przekazali go rodzinie.

Policja informuje, że osoby pijane nie powinny poruszać się po drodze. Alkohol znacznie spowalnia reakcje, zaburza prawidłowe widzenie i ruch, a zachowanie jest nieprzewidywalne dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętać również trzeba, że to właśnie alkohol jest jednym z głównych powodów wypadków drogowych. Ponadto policjanci przypominają o obowiązku posiadania elementu odblaskowego przez osoby poruszające się po zmroku w terenie niezabudowanym.

Obaj mężczyźni za popełnione wykroczenia i swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012