Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Druga tura wyborów za nami. Znamy wyniki dogrywek w naszym regionie

05 listopada 2018, 12:58

Druga tura wyborów rozstrzygnięta. Wiemy już kto i gdzie będzie sprawował w naszym regionie władzę przez kolejnych 5 lat.


W powiecie mławskim dogrywka odbyła się w dwóch gminach. W Wieczfni Kościelnej nowym wójtem został Mariusz Gębala. Wygrał z Natalią Kozieł-Jędrzejewską otrzymując 55 proc. głosów.

W Szreńsku na stanowisku zostaje dotychczasowy wójt Marek Nitczyński, który otrzymał 54 proc. głosów. Jego konkurentką była Anna Krusińska.

W powiecie żuromińskim w gminie Lutocin zwyciężył Jacek Kołodziejski. Pokonał Ryszarda Dobiesza zgarniając 52 proc. głosów.

Gminą Działdowo będzie zarządzał Mirosław Zieliński. Wybrało go 54 proc. głosujących. Nowy wójt wygrał z Krystianem Chylińskim.

W Rybnie obecny wójt Tomasz Węgrzynowski nadal będzie sprawował tę funkcję. W drugiej turze otrzymał 60 proc. głosów, pokonując Edmunda Ligmana.

Również Marek Kiwit, wójt gminy Ciechanów zostaje na stanowisku. Zagłosowało na niego 54 proc. mieszkańców, na Annę Żebrowską 46 proc. W Ojrzeniu z podobnym wynikiem Zdzisław Mierzejewski pokonał Jacka Bilińskiego.

Zmiana nastąpi za to w gminie Sońsk. Wójt Marzena Ślubowska przegrała różnicą 24 proc. głosów z 26-letnim Jarosławem Muchowskim.

Również Przasnysz będzie miał młodego szefa. Nowym burmistrzem został 30-letni Łukasz Chrostowski. Otrzymał aż 65 proc. głosów, pokonując tym samym Grzegorza Grabowskiego.

Za to w Górznie o ostatecznym wyniku zdecydowało zaledwie 50 głosów. Z taką przewagą zwyciężył obecny burmistrz Tomasz Kinicki. Jego kontrkandydatką była Monika Skarżyńska-Tryniszewska.

Nowi włodarze zaczną pracę w drugiej połowie miesiąca. Obecna kadencja kończy się 16 listopada.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
1
0

Teraz na antenie

Piotr Ploch
od 19:05 do 23:00
Wieczorynka Radia 7
rozrywkowy program z udziałem słuchaczy
SMS: 71160 (koszt: 1,23 zł)
na początku treści: RADIO7
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012