Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Pierwszy elektryczny autobus w naszym regionie wyjedzie na ulice Ciechanowa

02 grudnia 2018, 23:52

W naszym regionie pojawił się pierwszy elektryczny autobus. Prekursorem ekologicznych środków lokomocji jest Ciechanów. Ulicami miasta już w tym tygodniu kursować będzie Solaris Urbino E. Pojazd jest całkowicie bezemisyjny. Został kupiony dzięki pozyskaniu przez miasto 90% dofinansowania.

(fot. Urząd Ciechanów)
(fot. Urząd Ciechanów)

Autobus jest napędzany silnikiem elektrycznym, a baterie umożliwiają przejechanie od 120 do 160 kilometrów. Zależy to od warunków, w jakich pojazd jest eksploatowany, od techniki jazdy oraz obciążenia.

W autobusie znajduje się 21 miejsc siedzących i jest on przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Wejścia są bezstopniowe, a rozkładana rampa najazdowa umożliwia wjazd wózkiem inwalidzkim lub dziecięcym.

W maju do Ciechanowa został dostarczony autobus niskoemisyjny klasy MINI, który także zakupiono dzięki dofinansowaniu. Zakup obydwu tych autobusów to element projektu, na który miasto pozyskało łącznie prawie 37 i pół miliona złotych środków zewnętrznych. Cały projekt obejmuje także utworzenie elektronicznego systemu informacji pasażerskiej, zakończoną budowę park&ride, zakończoną modernizację ulicy Sienkiewicza oraz trwającą budowę obwodnicy wschodniej Ciechanowa.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Środa z Radiem 7
od 10:00 do 19:05
Środa z Radiem 7
wiadomości kraj/świat o pełnych godzinach
11:30 Słowo o słowie - porady językowe prof. Bralczyka
12:30 Żyj ekologicznie
14:30 wiadomości lokalne, pogoda
15:30 wiadomości lokalne, pogoda
16:10 Gość Radia 7
16:30 kalendarium historyczne
17:10 Jarmark rozmaitości (powtórka)
17:30 wiadomości lokalne
18:03 sport
18:30 wiadomości lokalne
19:03 sport, pogoda
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012