Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Akcja Znicz 2013 rozpoczęta

29 października 2013, 13:53

Ruszyła policyjna akcja Znicz. Od wczoraj kierowcy powinni się przygotować na wzmożone kontrole drogowe. Pod szczególnym nadzorem znajdą się także piesi.

Policjanci ostrzegają również przed złodziejami i kieszonkowcami. Patrole ruchu drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy na drogach dojazdowych do nekropolii oraz ciągach komunikacyjnych o natężonym ruchu.

Policjanci jak co roku apelują do kierowców o wzajemną wyrozumiałość, cierpliwość i kulturę jazdy. Funkcjonariusze zapowiadają surowe i bezwzględne kary dla sprawców wykroczeń drogowych oraz kierowców nie stosujących się do poleceń policjanta. Drogówka zwracać będzie szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz bezpieczeństwo przewozu pasażerów.

Podczas akcji prowadzone będą systematyczne kontrole prędkości oraz kontrole stanu trzeźwości kierujących. Mundurowi będą rozdawali kierowcom ulotki akcji Znicz, uświadamiające że nawet niewielka ilość alkoholu wypita przez kierującego może zakończyć się tragedią na drodze. Patrole prewencji i służby kryminalnej kontrolować będą dworce, okolice marketów, parkingi, cmentarze i tereny przycmentarne.

Policja czeka także na sygnały o zagrożeniach, kradzieżach oraz podejrzanych osobach na cmentarzach. Ponadto policja apeluje o rozsądek oraz odpowiednie zabezpieczenie samochodów i mieszkań. Policyjna akcja prewencyjno - kontrolna potrwa do 3 listopada.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 23:00 do 24:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012