Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Sprawca śmiertelnego potrącenia nastolatki trafił do aresztu

07 stycznia 2013, 10:51

Sprawca śmiertelnego wypadku na ul. Kopernika w Mławie - tymczasowo aresztowany. Okoliczności i przebieg zdarzenia wciąż badają policja i prokuratura.

Przypomnijmy: do wypadku doszło w niedzielę, 30 grudnia. W okolicy skrzyżowania ul. Kopernika i PCK kierujący bmw 26-latek potrącił dwoje młodych ludzi. Ciężkie obrażenia poniosła 18-latka, która - po reanimacji w mławskim szpitalu - zmarła. Cztery lata starszego chłopka przetransportowano śmigłowcem do kliniki w Warszawie.

Kierowca, Daniel W., przesłuchiwany przez policję przyznał się do winy. Decyzją prokuratury wyszedł na wolność, a 3 stycznia został ponownie przesłuchany. Niespodziewanie odwołał wcześniejsze zeznania. To wtedy prokuratura wystąpiła o tymczasowe aresztowanie Daniela W. Do jej wniosku przychylił się sąd, decydując o aresztowaniu 26-latka na okres trzech miesięcy.

Zgromadzone dotychczas dowody nie pozostawiają wątpliwości, że to Daniel W. kierował bmw w chwili wypadku. Jednak ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia nie będzie łatwe. Wciąż nie wiadomo m.in. z jaką prędkością poruszało się auto. Biegli zbadają także, czy Daniel W. nie prowadził samochodu pod wpływem środków odurzających. Póki co, udało się ustalić, że mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Wiadomo też, że w feralnym momencie na przejściu dla pieszych znajdowała się jeszcze jedna osoba. Policja i prokuratura poszukują także innych świadków zdarzenia. O kontakt proszą pod numerami telefonów alarmowych 997 lub 112.

Tymczasem w ostatnią sobotę na cmentarzu w Szydłowie odbył się pogrzeb tragicznie zmarłej osiemnastolatki. Dziewczynę, poza rodziną i znajomymi, żegnały tłumy mieszkańców naszego regionu.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012