Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Mława stawia na komunikację miejską. Od poniedziałku tańsze bilety

11 stycznia 2013, 14:37

Mława będzie mieć komunikację miejską z prawdziwego zdarzenia. Taki plan wspólnie przedstawili na wczorajszej konferencji burmistrz Sławomir Kowalewski oraz nowy prezes PKS Mława, Zdzisław Piskorski.

Zmiany zaczną się od obniżki cen biletów. Już od poniedziałku za przejazd w granicach Mławy zapłacimy nie 3,80, a 2,50 zł. Na taką obniżkę zgodził się PKS. W przyszłości funkcjonowanie komunikacji miejskiej ma dotować miasto. Wtedy też wprowadzone zostaną zniżki dla uczniów i seniorów.

To jednak wciąż tylko początek zmian. Już wkrótce autobusy mają kursować częściej i zatrzymywać się na większej liczbie przystanków. Rozbudowa sieci połączeń miałaby się rozpocząć jeszcze w pierwszej połowie roku.

Na trasy wyruszą też wkrótce nowe autobusy, z większą ilością miejsc stojących i udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

Zmiany obejmą także przystanki. Trzy nowe wiaty staną już wkrótce na ul. Piłsudskiego, gdy tylko zakończy się tam budowa zatok autobusowych. Na wszystkich przystankach pojawią się nowe, czytelniejsze rozkłady jazdy. Znajdzie się na nich m.in. przebieg linii oraz plan miasta. W planach jest też strona internetowa.

W przyszłości organizatorem komunikacji na terenie Mławy ma być burmistrz, operatorem pozostanie natomiast PKS. Sławomir Kowalewski liczy, że dzięki planowanym zmianom mławianie chętniej przesiądą się z samochodów na transport zbiorowy. PKS natomiast nie ukrywa, że poprzez rozwój komunikacji miejskiej zamierza zwiększyć przychody spółki.

Aktualnie magistrat czeka na wszelkie sugestie mieszkańców, związane np. z częstotliwością kursów i lokalizacją przystanków. Można je przekazywać pisemnie w kancelarii urzędu lub przesyłać drogą elektroniczną na adres info@mlawa.pl.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Czwartek z Radiem 7
od 10:00 do 19:05
Czwartek z Radiem 7
wiadomości kraj/świat o pełnych godzinach
11:30 Słowo o słowie - porady językowe prof. Bralczyka
12:30 Żyj ekologicznie
14:30 wiadomości lokalne, pogoda
15:30 wiadomości lokalne, pogoda
16:10 Gość Radia 7
16:30 kalendarium historyczne
17:10 Jarmark rozmaitości (powtórka)
17:30 wiadomości lokalne
18:03 sport
18:30 wiadomości lokalne
19:03 sport, pogoda
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012