Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Mazowsze dba o to, by ferie były bezpieczne.

14 stycznia 2015, 12:16

Wzrost o 700 proc. liczby ośrodków wypoczynku zgłaszanych do sprawdzenia, intensywniejsze kontrole punktów sprzedaży alkoholu i dzikich lodowisk - to efekty prowadzonego od 8 lat programu.

W 2014 roku sprawdzono ponad 2,5 tys. ośrodków - to o blisko 40 proc. więcej niż w 2007 roku. Szczególna uwaga zwracana jest na tzw. dzikie miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży - lodowiska oraz zamarznięte zbiorniki wodne. Systematycznie zwiększa się również liczba kontrolowanych punktów sprzedaży i podawania alkoholu. W roku ubiegłym sprawdzono ich ponad 6,5 tys.

Oprócz kontroli program obejmuje też działania prewencyjne. Są to na przykład zwiększone ilości patroli policji na dworcach autobusowych, kolejowych oraz w komunikacji miejskiej, a także spotkania z dziećmi, rodzicami i nauczycielami, podczas których omawiane są kwestie wypoczynku zimowego.

Akcja "Bezpieczne Ferie 2015" organizowana jest w ramach rządowego programu Razem Bezpieczniej. W tym roku, obok Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, policji i inspekcji transportu drogowego zaangażowały się w nią sanepid, straż pożarna oraz inspekcja nadzoru budowlanego.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012