Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Mława: Okradli seniorów podając się za pracowników spółdzielni.

26 marca 2015, 18:31

Mławska policja ustala sprawców, którzy okradli starsze małżeństwo. Seniorzy stracili przechowywane w domu pieniądze oraz dokumenty.

Do zdarzenia doszło w bloku przy ul. Spichrzowej. Starsze małżeństwo wpuściło do mieszkania dwóch mężczyzn, podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Oświadczyli, że w budynku jest awaria rury wodociągowej. Jeden z mężczyzn poprosił o rozmienienie banknotu. Odwracając uwagę seniorów, oszuści ukradli przechowywane w mieszkaniu pieniądze oraz dokumenty. Zanim poszkodowane małżeństwo zorientowało się, co się wydarzyło, sprawcy zdążyli uciec. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja przestrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych osób. Jeśli ktoś próbuje wejść do mieszkania jako pracownik administracji budynku, spółdzielni itp., warto zadzwonić i upewnić się, czy spółdzielnia faktycznie wysłała swoich pracowników. Jeśli decydujemy się na wpuszczenie do domu obcej osoby, nigdy nawet przez chwilę, nie możemy spuszczać jej z oczu. Nie wpuszczajmy do mieszkania obcych osób, gdy jesteśmy sami. Poprośmy o pomoc zaufanego sąsiada. Gdy sytuacja budzi nasze podejrzenia, warto powiadomić policję.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Wieczorynka Radia 7
od 00:00 do 02:00
Wieczorynka Radia 7
100% imprezowych hitów
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012