Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Jedna ofiara śmiertelna i setki mandatów.

08 czerwca 2015, 12:06

Mławska policja podsumowała weekendowe dni na drogach powiatu. Ich bilans to ponad 120 mandatów karnych, blisko 2000 kontroli trzeźwości oraz trzech zatrzymanych nietrzeźwych kierujących.

Podczas długiego weekendu w gminie Stupsk doszło także do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął młody mężczyzna. Jak wynika z ustaleń, 18- letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierując motocyklem stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do jego wywrócenia. Młody motocyklista, kierował bez uprawnień. Nie miał także kasku ochronnego. W wyniku wypadku doznał poważnego urazu głowy i pomimo akcji ratunkowej, zmarł w szpitalu w Ciechanowie.

Poza tym tragicznym wypadkiem, na drogach powiatu mławskiego nie doszło podczas weekendu do żadnego poważniejszego zdarzenia drogowego. Nie zabrakło natomiast nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych, którzy podczas długiego weekendu stracili prawa jazdy. W sumie policjanci ukarali mandatami ponad 120 kierowców. Głównymi przewinieniami była nadmierna prędkość. W 4 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali także 20 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

W Ciechanowie w trakcie weekendowych działań nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsłużyli 7 kolizji drogowych, ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 1 kierującego po użyciu środka odurzającego. Zatrzymano także kilku nietrzeźwych rowerzystów. W ramach akcji „Pirat stop” funkcjonariusze nałożyli ponad 100 mandatów karnych. Złożono też 7 wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymano 2 prawa jazdy.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Piotr Ploch
od 07:00 do 10:00
Radio 7 budzi ludzi
07:00 wiadomości kraj/świat, sport, pogoda
07:30 wiadomości lokalne, pogoda
08:00 wiadomości kraj/świat, sport, pogoda
08:30 wiadomości lokalne, pogoda
09:00 wiadomości kraj/świat, sport, pogoda
09:30 Jarmark rozmaitości
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012