Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Działdowo: Ukradli samochód i dokonywali nim kolejnych przestępstw.

15 lipca 2015, 12:09

Działdowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn. Do kradzieży samochodu doszło na jednej z ulic Działdowa. Sprawców zainteresował samochód osobowy o wartości blisko 4 tysięcy złotych.

Samochód został odnaleziony na innej ulicy Dziadowa. W sprawie zatrzymano 27-latka i jego o dwa lata starszego kolegę. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli również wiele przedmiotów, które mogły pochodzić z innych przestępstw. W większości były to akcesoria wędkarskie. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani najpierw ukradli samochód, a następnie postanowili pojechać nad jeziora znajdujące się na terenie powiatu ostródzkiego. W trakcie tego pobytu najprawdopodobniej dokonywali kolejnych przestępstw. Włamywali się do domków wczasowych i skąd kradli wartościowe rzeczy. Ze zdobytymi w ten sposób łupami wrócili do miejsca zamieszkania.

Działdowianie usłyszeli już zarzut krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu. Jeden z nich usłyszał dodatkowo trzy zarzuty za wcześniej dokonane kradzieże na terenie Działdowa. Mężczyźni byli już w przeszłości notowani za podobne przestępstwa, a więc kara, którą może zastosować wobec nich sąd może być zwiększona o połowę. Teraz czynności procesowe z zatrzymanymi w sprawie włamań w trakcie ostatniego weekendu wykonywane są przez ostródzkich policjantów.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Poniedziałek z Radiem 7
od 10:00 do 19:05
Poniedziałek z Radiem 7
wiadomości kraj/świat o pełnych godzinach
16:30 kalendarium historyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012