Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Ciechanów: Nie zatrzymał się do kontroli i jechał 120 km/h w obszarze zabudowanym

30 lipca 2015, 12:25

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Ciechanowie w środę 29 lipca zatrzymali prawo jazdy 48-letniemu kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 70 km/h.

Kierujący pomimo dawanych przez policjantów sygnałów nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci udali się więc w pościg za pojazdem. Kierowca w tym czasie popełnił kolejne wykroczenia, m.in. wyprzedził inne auto pomimo podwójnej linii ciągłej. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał się tłumaczyć przed sądem. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Od 18 maja tego roku każdy uczestnik ruchu drogowego, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Prawo jazdy zatrzymuje bezpośrednio policjant, który ujawnił to wykroczenie. Jeżeli kierowca w dalszym ciągu będzie jeździł bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w tym okresie, zostanie wydana decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. To z kolei wiąże się z ponownym egzaminem.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
1
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012