Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Działdowo: Policja podsumowała pierwszą połowę wakacji

05 sierpnia 2015, 13:44

W okresie od 1 do 31 lipca funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania na drogach i terenach przywodnych. Skontrolowali 535 kierujących pojazdami i 14 pieszych pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Policjanci nałożyli 242 mandaty karne za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, z czego większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Do tego sporządzili 13 wniosków o ukaranie do sądu.

Dodatkowo policjanci interweniowali 5 razy w związku z zagrożeniem na drodze, gdzie uczestnikami wypadków byli kierujący pojazdami. W wyniku tych zdarzeń rannych zostało 7 osób.

W zakresie działań i profilaktyki dotyczącej osób nieletnich, funkcjonariusze ujawnili 1 osobę na ucieczce z placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz 1 osobę nieletnią pod wpływem alkoholu. Ponadto skontrolowali 36 miejsc wypoczynku letniego, na terenie których znajdują się kąpieliska strzeżone i niestrzeżone.

Policyjne działania potrwają do końca wakacji. Bądźmy rozsądni nad wodą. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, odpowiednio przygotujmy pojazd przed podróżą. Zwracajmy uwagę na innych użytkowników ruchu a za kierownicę nie wsiadajmy po alkoholu.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
1
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012