Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Ciechanów: Dzielny mieszkaniec zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

07 sierpnia 2015, 12:03

Postawą godną naśladowania wykazał się pewien mieszkaniec Ciechanowa, który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kierujący osobowym oplem miał 4,2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 23-latek za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

W czwartek 6 sierpnia kilka minut po godz. 21, dyżurny komendy Policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Ciechanowa, który jadąc rowerem zauważył kierującego pojazdem najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości. Rowerzysta widział pojazd marki Opel, który na skrzyżowaniu ul. 17 stycznia z ul. Gostkowską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierującemu. Poruszał się tzw. zygzakiem powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Następnie pojazd ten skręcił w ul. Kargoszyńską i tam się zatrzymał. Mieszkaniec Ciechanowa poinformował o zdarzeniu dyżurnego a sam udał się za nim aby uniemożliwić mu kontynuowanie dalszej jazdy. Próbował odebrać kluczyki i wyłączyć silnik. Kierujący Oplem na widok zbliżającego się radiowozu wyrwał się zgłaszającemu, szybko wsiadł do pojazdu i zaczął uciekać.

23-latek daleko nie odjechał, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód marki Volvo. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna miał 4,2 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Ciechanowa został zatrzymany do wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia. Teraz za swoje zachowanie 23-latek będzie się tłumaczył przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz obowiązkowa nawiązka na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 zł.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
1
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012