Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Oszuści działają coraz zuchwalej.

07 września 2015, 12:21

Wielokrotnie informowaliśmy o przestępstwach metodą „na wnuczka”. Teraz oszuści wymyślili nowy sposób. Podając się za agentów reklamowych oferujących tańszą energię elektryczną, sprzedają osobom starszym produkty medyczne.

Mechanizm działania nieuczciwych agentów jest następujący. Najpierw sprzedawca pojawia się u seniora przedstawiając się jako pracownik jednej z firm energetycznych i proponuje tańszą dostawę energii elektrycznej. Po upływie okresu, w którym można byłoby odstąpić od umowy, osoby starsze otrzymują różnego rodzaju produkty medyczne np. ciśnieniomierze, za które muszą zapłacić. W przypadku nieopłacenia należności za przesłane produkty nastąpi zerwanie podpisanej umowy, za co grozi kara finansowa w wysokości 500 zł. Okazuje się bowiem, że senior podpisał umowę z firmą oferującą do sprzedaży produkty medyczne, a nie jak zapewniał agent reklamowy umowę na dostawę tańszej energii.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich starszych osób, aby przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy przeczytali to co podpisują lub poprosili kogoś zaufanego, aby przeczytał dokument. Funkcjonariusze zwracają się również z apelem do osób opiekujących się seniorami oraz tych wszystkich, którzy mają w rodzinie samotnie mieszkających seniorów, aby uświadomili tym osobom zagrożenia jakie mogą wyniknąć z podpisania umowy, której wcześniej nie przeczytają.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
1
0

Teraz na antenie

Wieczorynka Radia 7
od 19:05 do 22:45
Wieczorynka Radia 7
100% imprezowych hitów
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012