Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Ciechanów: Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o usiłowanie oszustwa metodą „ na wnuczka”.

07 grudnia 2015, 11:46

Do seniorki zadzwoniła osoba podająca się za jej wnuczkę, informując, że jest sprawcą wypadku drogowego i prosi o przekazanie 30 tys. złotych. W rozmowie uczestniczył również mężczyzna, który przedstawił się za policjanta aby uwiarygodnić całe zdarzenie.

Pieniądze miały być przeznaczone na kaucję. Seniorka wykazała się dużą rozwagą i poinformowała o zaistniałym fakcie policję. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności w tej sprawie. W wyniku pracy operacyjnej zatrzymano dwie kobiety, 28-letnią mieszkankę Warszawy i 30-letnią mieszkankę Wrocławia. Obie usłyszały zarzut usiłowania oszustwa. Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec zatrzymanych kobiet. Grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

To kolejne osoby, które chciały okraść seniorów, zatrzymane przez ciechanowską policję. Do tej pory byli to sami mężczyźni. Dwóch wpadło w ręce służb w sierpniu, jeden we wrześniu i dwóch w październiku. Większość zatrzymanych stanowiły osoby, których rola polegała na odbieraniu pieniędzy od pokrzywdzonych. Obok pracy operacyjnej, funkcjonariusze ciągle prowadzą działania profilaktyczne. Mieszkańcy Ciechanowa są na bieżąco informowani o próbach oszustw, o metodach działania sprawców, które cały czas są modyfikowane oraz o tym jak postępować w sytuacji próby oszustwa.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 23:00 do 24:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012