Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Mława: Drogowy bilans weekendu.

14 grudnia 2015, 12:02

Miniony weekend na drogach powiatu mławskiego to ponad 300 kontroli stanu trzeźwości kierujących oraz 9 kolizji. Nie zabrakło także piratów drogowych oraz nietrzeźwego za kierownicą. Policja apeluje o ostrożność – warunki na drogach są coraz trudniejsze.

Interweniujący patrol policji zatrzymał w Strzegowie nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym. 58- letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 1,40 promila alkoholu.

Na drodze krajowej nr 7 w Uniszkach Zawadzkich, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkankę pow. rawskiego. Kobieta, w terenie zabudowanym, jechała z prędkością ponad 100 km/h. Straciła prawo jazdy.

Podczas weekendu policjanci odnotowali 9 kolizji drogowych. Przyczynami tych zdarzeń było najczęściej niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości. W jednej z kolizji uczestniczył nieoznakowany radiowóz mławskiej policji. Do zdarzenia doszło na ul. Żwirki w Mławie. Kierujący samochodem ciężarowym mieszkaniec pow. węgrowskiego, uderzył w tył nieoznakowanego radiowozu, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszego. W radiowozie znajdowało się dwóch policjantów. Obaj zostali przewiezieni do szpitala w Mławie, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Nieoznakowany radiowóz został poważnie uszkodzony.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Mgła, opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscowe oblodzenia - to warunki znacznie utrudniające jazdę. Dlatego warto uruchomić wyobraźnię i pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz dostosowaniu prędkości do panujących warunków.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Piotr Ploch
od 07:00 do 10:00
Radio 7 budzi ludzi
07:00 wiadomości kraj/świat, sport, pogoda
07:30 wiadomości lokalne, pogoda
08:00 wiadomości kraj/świat, sport, pogoda
08:30 wiadomości lokalne, pogoda
09:00 wiadomości kraj/świat, sport, pogoda
09:10 kalendarium historyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012