Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Działdowo: Tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy w rodzinie z Płośnicy.

20 grudnia 2015, 19:26

Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu dla sprawcy przemocy w rodzinie. Mieszkaniec gminy Płośnica znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami i konkubiną oraz ich nieletnimi dziećmi.

Policjanci zatrzymali Marcina T. podczas wizyty domowej dzielnicowego z Lidzbarka w ramach prowadzonej procedury Niebieskiej Karty w tej rodzinie. 32-latek w okresie od września do chwili zatrzymania stosował przemoc fizyczną i psychiczną względem swoich rodziców oraz konkubiny. Dochodziło do tego w obecności ich małoletnich dzieci.

Jak ustalił dzielnicowy mężczyzna miał także uderzyć swoją kilkumiesięczną córkę powodując u niej uraz twarzy. Wezwane przez policjanta do miejsca zamieszkania sprawcy przemocy pogotowie zabrało dziecko do szpitala w Olsztynie na obserwację. Wstępne badania lekarskie potwierdziły stłuczenie policzka i nosa u dziewczynki. Życiu i zdrowiu dziecka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Sąd Rejonowy w Działdowie przychylił się do wniosku policji i prokuratora i zastosował wobec Marcina T. środek zapobiegawczy w postaci aresztu. 32-letni sprawca przemocy w rodzinie najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad drugą osobą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na to, że Marcin T. dopuścił się stosowania przemocy w warunkach tzw. recydywy, grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Wieczorynka Radia 7
od 00:00 do 02:00
Wieczorynka Radia 7
100% imprezowych hitów
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012