Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Policja apeluje o ostrożność podczas korzystania z lodowisk.

18 stycznia 2016, 19:10

W okresie zimy większość zbiorników wodnych pokryta jest lodem. Jest to pokusa dla dzieci a niekiedy i dla dorosłych, którzy wchodzą na lód aby poślizgać się. Obecnie panująca pogoda, a w szczególności odwilż powodują, iż lód jest kruchy i w każdej chwili może się załamać.

Dlatego też policja przypomina rodzicom aby przestrzegali swoje dzieci i zabraniali im wchodzenia na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i jeziora. Do ślizgania się powinny służyć jedynie sztuczne lodowiska. Nawet gdy panują temperatury minusowe nie ma bezpiecznego lodu.

Nigdy nie ma gwarancji, że płyta lodowa jest wystarczająco gruba na całej powierzchni, niepopękana i nieuszkodzona w żaden sposób. Dodatkowo śnieg często zakrywa zdradliwe przeręble. Jeśli już dojdzie do tragedii i chcemy pomóc osobie, pod którą załamał się lód, nie podchodźmy do tego miejsca, bo w ten sposób zwiększamy nacisk na lód, spróbujmy się podczołgać. Starajmy się też podać tonącemu jakiś przedmiot - szalik, wędkę, grubą gałąź i w ten sposób wyciągnąć go na lód. Jeśli nie możemy pomóc – należy wezwać straż czy policję.

Po wyciągnięciu osoby z wody trzeba jej udzielić pierwszej pomocy - okryć czymś ciepłym (płaszczem, kurtką) i jak najszybciej przetransportować do zamkniętego, ciepłego pomieszczenia. Nie wolno poszkodowanego polewać ciepłą wodą, ponieważ może to spowodować szok termiczny.

Swój apel policja kieruje również do wędkarzy, którzy realizując swoje pasje nie zawsze zachowują się rozsądnie i to oni są najczęściej ofiarami utonięć.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012