Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Młoda mławianka oszukała wiele firm na blisko 100 tys. zł.

31 stycznia 2016, 19:36

Policjanci ze stołecznego Śródmieścia zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa. 19-latka przedstawiając podrobione potwierdzenia przelewu i posługując się różnymi nazwiskami dokonała na terenie całej Polski zakupu między innymi biżuterii, mebli, zegarków, markowej odzieży, a nawet biletów lotniczych czy operacji plastycznej.

Policjanci odzyskali już większość tych przedmiotów. Wszystko zaczęło się w minionym roku. To wtedy jak wynika z ustaleń policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego, którzy prowadzą tę sprawę kobieta dopuściła się pierwszych przestępstw. Sposób działania 19-latki był zawsze ten sam. Dzięki specjalnej aplikacji tworzyła na własnym komputerze podrobione potwierdzenia przelewu na różne nazwiska. Następnie po zamówieniu u sprzedawców konkretnego towaru przesyłała je, jako dowód na to, że zapłaciła już za wybrane przedmioty.

W ten sposób na przestrzeni wielu miesięcy w całej Polsce kobieta oszukała, co najmniej kilkanaście osób na blisko 100.000 złotych. Funkcjonariusze z wydziału operacyjno-rozpoznawczego dzięki wykonanym szeregu czynnościom poza procesowym już po pierwszych doniesieniach o przestępstwie szybko ustalili i zatrzymali osobę podejrzewaną o te oszustwa odzyskując także większość przedmiotów. Biorąc pod uwagę ilość towaru zabezpieczonego przez śródmiejskich policjantów w wynajmowanym przez 19-latkę mieszkaniu śledczy podejrzewają, że osób pokrzywdzonych w tym procederze może być znaczniej więcej, a co za tym idzie suma strat może wzrosnąć.

Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.


Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012