Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Ciechanów: Pies tropiący narkotyki zakupiony dla policji będzie nosił imię Szila.

16 lutego 2016, 12:34

Zdecydowali o tym mieszkańcy podczas głosowania internetowego. Pomysłodawcą imienia jest Gabriel Pszczółkowski – uczeń I klasy Szkoły Podstawowej TWP. Zwycięzca konkursu stanie się honorowym opiekunem Szili, otrzyma nagrodę rzeczową, a jego klasa weźmie udział w pokazie z psem i lekcji profilaktycznej dotyczącej środków psychoaktywnych.

Pierwsze propozycje imienia dla suczki rasy owczarek belgijski wyszły od uczniów ciechanowskich szkół podstawowych. Spośród 108 propozycji komisja składająca się z przedstawicieli organizatorów konkursu wyłoniła 20. Zwyciężyło to imię, które w ankiecie opublikowanej na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów zdobyło najwięcej głosów. Na Szilę głosy oddała prawie połowa ankietowanych. Kolejne pod względem popularności były takie imiona jak Hera oraz Luna. W sumie w plebiscycie oddano prawie 2700 głosów. Na zakup psa dla policji magistrat przekazał 5 tys. zł.


Suczka rasy owczarek belgijski odbyła właśnie specjalistyczne szkolenie, podczas którego została nauczona wykrywania narkotyków. Zaczęła już służbę na terenie powiatu ciechanowskiego. Ma za sobą pierwszą akcję, podczas której został zatrzymany 27-latek podejrzewany o posiadanie narkotyków oraz prowadzenie samochodu będąc pod wpływem środków odurzających. Szila pomogła w przeszukaniu auta. Piesek zaznaczył miejsce gdzie były puste już torebki. Najprawdopodobniej wcześniej znajdowały się tam narkotyki.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 23:00 do 24:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012