Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Policjanci szkolili nauczycieli z Nidzicy z zagrożeń terrorystycznych.

25 lutego 2016, 17:57

W auli Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy odbyło się szkolenie dyrektorów, nauczycieli oraz pedagogów placówek oświatowych z zagrożeń terrorystycznych. Zaproszeni goście poznali procedury związane z wtargnięciem na teren szkoły uzbrojonego napastnika.

Szkolenie było skierowane do przedstawicieli wszystkich placówek oświatowych, w tym przedszkoli, szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przedstawicieli samorządów. Z zaproszenia skorzystało prawie 50 osób.

Spotkanie odbyło się w ramach „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015 – 2019”, którego podstawowym celem jest uświadomienie i wzmocnienie wiedzy o zagrożeniach terrorystycznych. W trakcie szkolenia wykorzystano film przygotowany przez władze miasta Warszawy, który zawierał kilka podstawowych zasad postępowania w chwili wtargnięcia zamachowca do szkoły tj. sposobach alarmowania, ewakuacji, udzielania pomocy.

Nagranie przedstawiało zdarzenia, które miały miejsce na całym świecie i podparte były relacjami świadków z miejsca zdarzenia. O zasadach postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej mówił mł. asp. Piotr Szczepkowski oraz mł. asp. Jacek Zbrzyzny, którzy przybliżyli główne cele programu, jak również procedury postępowania w chwili zagrożenia.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Wieczorynka Radia 7
od 00:00 do 02:00
Wieczorynka Radia 7
100% imprezowych hitów
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012