Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Mieszkaniec Nidzicy kierował samochodem bez uprawnień, mając 2 promile w organizmie.

02 marca 2016, 19:03

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Nidzicy zatrzymanemu do kontroli drogowej. 38-latek kierował samochodem bez uprawnień mając ponad 2 promile w organizmie. Będzie również odpowiadał za kierowanie pojazdem bez aktualnego badania technicznego.

Do zdarzenia doszło na ul. Traugutta w Nidzicy. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mazdę. Kierującego pojazdem poddano badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że 38-latek wydmuchał ponad 2 promile. Dodatkowo mężczyzna kierował samochodem pomimo, iż nie posiadał uprawnień do kierowania oraz aktualnego badania technicznego pojazdu.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie zastosuje karę świadczenia pieniężnego w wysokości nie mniejszej niż 5 tyś. zł.

Nidziczanin będzie odpowiadał również za popełnione wykroczenia, za które sąd może orzec karę grzywny, nagany oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012