Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Nidziccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa.

13 marca 2016, 19:31

45-latek oraz o 10 lat starszy „wspólnik” działali na terenie 3 powiatów.

Zwykle w sklepach spożywczych, na stacji paliw, czy w kantorze otrzymując wydaną resztę z zakupów jeden z nich chował część pieniędzy i pod pretekstem pomyłki próbował wyłudzać większe kwoty od ekspedientek. W ten sposób mężczyźni oszukali 6 osób, a 12 usiłowali oszukać. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci z Nidzicy pod koniec lutego bieżącego roku otrzymali informację o próbie wyłudzenia 90 złotych w jednym ze sklepów spożywczych w Nidzicy.

Kobieta powiedziała policjantom, że do sklepu przyszedł nieznany mężczyzna pod pretekstem zamiany 2 banknotów 50-złotowych na jeden 100-złotowy. Gdy kobieta dała mężczyźnie żądany banknot, ten odwrócił się do niej plecami i sprytnym ruchem schował 100 złotych do kieszeni. Następnie pokazując 10 złotych usiłował wmówić ekspedientce, że ta pomyliła się i prosił o wydanie prawidłowej kwoty. Kobieta przekonana, że wydała mężczyźnie dobry banknot powiedziała, że monitoring rozwiąże ich spór.

Na te słowa sprawca w pośpiechu opuścił sklep. Policjanci ustalili, że w ten sposób oszukanych zostało 5 pracowników sklepów spożywczych oraz 1 stacji paliw. 45 i 55-latek mieli również inny równie prosty sposób na oszukiwanie sprzedawców. Płacąc banknotem 100-złotowym za drobne zakupy, po wydaniu reszty chowali banknot 50-złotowy i wmawiali sprzedawczyni, że ta pomyliła się z wydaniem reszty. Na chwilę obecną policjanci ustalili, że sprawcy działając na terenie 3 powiatów usiłowali oszukać jeszcze 12 osób.

Mieszkańcy gminy Ostróda zostali zatrzymani. Zostało im przedstawionych po 5 zarzutów, do których obaj się przyznali. Za popełnione oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a liczba osób poszkodowanych cały czas ulega zmianie.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które w podobny sposób próbowano lub oszukano, aby zgłaszały się do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Piotr Ploch
od 07:00 do 10:00
Radio 7 budzi ludzi
07:00 wiadomości kraj/świat, sport, pogoda
07:30 wiadomości lokalne, pogoda
08:00 wiadomości kraj/świat, sport, pogoda
08:30 wiadomości lokalne, pogoda
09:00 wiadomości kraj/świat, sport, pogoda
09:10 kalendarium historyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012