Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Działdowo: Policjanci z Olsztyna i Działdowa zlikwidowali firmę sprzedającą nielegalne oprogramowanie komputerowe.

28 marca 2016, 19:34

Policjanci z wydziałów do walki z cyberprzestępczością oraz przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Działdowa zlikwidowali rodzinny interes, którego członkowie na popularnym portalu aukcyjnym sprzedawali nielegalne oprogramowanie firmy Microsoft.


Wartość nielegalnego oprogramowania szacuje się na blisko 3 mln złotych, a oszukanych może być kilka tysięcy osób. Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, kiedy policjanci przeglądając internetowe aukcje zaobserwowali, że pod jednym z loginów wystawiane były do sprzedaży programy komputerowe, a dokładnie systemy operacyjne oraz pakiety biurowe po cenach niższych niż rynkowe, ale nie wzbudzających podejrzeń co do ich oryginalności i legalności.

Policyjni specjaliści postanowili dokładniej przyjrzeć się podejrzanej działalności. Okazało się, że to rodzinny biznes, w który zamieszane jest małżeństwo Karolina i Mateusz S. Z zebranych informacji wynikało, że członkowie grupy mieszkają w Olsztynie, chociaż siedziba firmy była w Działdowie. Według funkcjonariuszy rodzinny interes mógł funkcjonować kilka lat.

W tym czasie mogło zostać oszukanych kilka tysięcy osób, a wartość nielegalnego oprogramowania może sięgać blisko 3 milionów złotych. Teraz obojgu zatrzymanych grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012