Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Mława: Policja rozpoczęła działania „Bezpieczny weekend”.

25 maja 2016, 12:25

To kolejny w tym miesiącu długi weekend. Oznacza to liczne kontrole drogowe. Policjanci sprawdzać będą między innymi stan trzeźwości kierujących, prędkość jazdy oraz warunki przewozu pasażerów.

W trosce o bezpieczeństwo, policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe. Działania potrwają od 25 do 29 maja. Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Kontrolować będą stan trzeźwości kierujących. Zapowiadają także surowe i bezwzględne kary dla piratów drogowych.

Policja przypomina także, że bezpieczeństwo na drodze zleży od każdego z nas, dlatego apeluje o przekazywanie informacji, dotyczących nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997. Pamiętajmy, że nawet najlepiej zaplanowane działania policji, nie zastąpią rozsądku i ostrożności na drodze oraz kultury jazdy.

Wyjeżdżając na weekend pamiętajmy również o odpowiednim zabezpieczeniu domu lub mieszkania. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest sąsiedzka pomoc. Przed wyjazdem poprośmy więc zaufanego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Poniedziałek z Radiem 7
od 10:00 do 19:05
Poniedziałek z Radiem 7
wiadomości kraj/świat o pełnych godzinach
16:30 kalendarium historyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012