Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Mława: Policyjne kontrole w rejonach szkół.

23 sierpnia 2016, 12:21

Jeszcze przed pierwszym, szkolnym dzwonkiem, mławscy policjanci przeprowadzili szczegółowy przegląd dróg w rejonach placówek oświatowych w Mławie i na terenie całego powiatu. Sprawdzane zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych. Policjanci ujawnili 27 uchybień.


Kontroli poddano drogi w okolicach zespołów placówek oświatowych, szkół podstawowych, gimnazjalnych, przedszkoli oraz szkół ponadgimnazjalnych. W sumie policjanci sprawdzili 44 miejsca. Najczęściej wskazywane uchybienia to brak widocznego oznakowania poziomego oraz pionowego przejść dla pieszych, zatok postojowych dla autobusów oraz barierek ochronnych, odgradzających chodnik od jezdni przy wyjściu z terenu placówki. W trosce o bezpieczeństwo policjanci skierowali między innymi wniosek o utworzenie przejścia dla pieszych na ul. Przyrynek w Mławie, zainstalowanie barier ochronnych przy liceum w Strzegowie oraz przy szkole we Wróblewie. W sumie mławska policja skierowała 27 wniosków do zarządców dróg o usunięcie wszelkich nieprawidłowości, dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie szkół.

Na tym nie koniec kontroli, policjanci sprawdzać będą także, czy wskazane uchybienia zostały usunięte. Od 1 września, podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły", wzmożone patrole policji pełnić będą służbę w okolicach placówek, sprawdzać będą także autobusy przewożące dzieci do szkoły. Drogówka skontroluje także, w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkół, czy używane są foteliki, ewentualne odpowiednie siedziska oraz pasy bezpieczeństwa.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Niedziela z Radiem 7
od 16:00 do 19:05
Niedziela z Radiem 7
wiadomości kraj/świat o pełnych godzinach
16:30 regionalne kalendarium historyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012