Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Zawkrze pokonało byłego pierwszoligowca

04 grudnia 2016, 20:41

Siatkarze lidera rozgrywek czwartej ligi pokonali 3:2 Camper Wyszków. Spotkanie rozegrano w piątek 2 grudnia w hali I LO w Mławie.

Dla gości był to dopiero pierwszy mecz w tym sezonie. Mławianie od początku grali dobrze, nie popełniając zbyt wiele błędów. To zaowocowało triumfem w pierwszym secie 25:22. W drugiej partii podopieczni Szymona Zejera nie grali już tak dobrze. Liczne błędy spowodowały, że to goście zwyciężyli do 21. Podobnie było w kolejnej odsłonie wygranej przez Camper do 15, dzięki której goście objęli prowadzenie 2:1.

W czwartym secie ponownie przebudzili się mławscy siatkarze. Dobra gra w ataku Mateusza Paluszkiewicza oraz na środku Damiana Ankiewicza dała zwycięstwo Zawkrzu 25:22 i remis w meczu 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie break. W nim zankomicie spisał się Damian Łuniewski, którego mocne zagrywki powodowały spore zamieszanie w szeregach gości.

Ostatecznie to mławski zespół wygrał tę partię do 5, a w całym meczu zainkasował dwa punkty. Dzięki nim po pierwszej rundzie Zawkrze jest jedynym niepokonanym zespołem w czwartej lidze.