Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Policjanci z województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczęli akcję „Bezpieczne Ferie”

23 stycznia 2017, 13:09

W związku z rozpoczynającymi się w poniedziałek 23 stycznia feriami zimowymi w województwie warmińsko-mazurskim, policjanci zapowiadają swoje działania.

Zima nie rozpieszcza pieszych, warto więc pamiętać o kilku zasadach, które pomogą bezpiecznie spędzić ten czas. Odpowiednia odzież i obuwie, naładowana komórka i odblask - to absolutne podstawy. O upadek zimową porą nietrudno - zwłaszcza podczas silnych mrozów i opadów śniegu. Elementy odblaskowe poprawiają widoczność i wpływają na bezpieczeństwo pieszych.

Najmłodsi cenią sobie szczególnie zabawy na śniegu. Sanki, łyżwy, narty czy choćby bitwa na śnieżki. Warto jednak pamiętać, że nawet niewinna zabawa może źle się skończyć. Dzieci muszą zdawać sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji. Wybierając miejsca do zjazdu na sankach, należy koniecznie zwrócić uwagę, by były oddalone od drogi, po której jeżdżą auta. Ważne jest też to, by korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów.

Policyjne działania „Bezpieczne ferie” to nie tylko promowanie dobrych postaw w ruchu drogowym. To także egzekwowanie przepisów i stanowcze reagowanie na ich łamanie. Funkcjonariusze szczególnym nadzorem obejmą autobusy, którymi dzieci wyruszą na wypoczynek.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Niedziela z Radiem 7
od 09:00 do 12:00
Niedziela z Radiem 7
wiadomości kraj/świat o pełnych godzinach
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012