Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

W ciągu 24 miesięcy w Mławie powstanie nowoczesna oczyszczalnia ścieków

15 czerwca 2017, 14:02

W środę 14 czerwca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. To symboliczny początek budowy tej niezwykle ważnej dla miasta inwestycji.

Zgodnie z umową oczyszczalnię wybuduje spółka Ondeo Polska, wchodząca w skład grupy SUEZ, która jest międzynarodowym liderem z zakresu ochrony środowiska. Mówi prezes spółki Ondeo Polska, Manuel Nivet.

/

(tłumaczenie: Grupa SUEZ jest liderem w sektorze projektów wodnych. Działa na pięciu kontynentach i zatrudnia ponad 80 tys. osób. O sile naszej grupy niech świadczy 150-letnie doświadczenie. Tak naprawdę Grupa SUEZ powstała przy okazji budowy Kanału Sueskiego w Egipcie).

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach formuły partnerstwa publiczno-prywatnego. Oznacza to, że miasto nie poniesie żadnych kosztów z tytułu budowy oczyszczalni ścieków. A szacunkowa wartość zadania wynosi ok. 47 mln. zł.

To wymagało odwagi i ryzyka, które jak widać się opłaciło – przyznaje burmistrz Mławy, Sławomir Kowalewski.

/

W ramach umowy partner prywatny zobowiązał się do zaprojektowania, budowy wraz z zapewnieniem finansowania nowej oczyszczalni ścieków oraz późniejszej jej eksploatacji przez okres 30 lat.

Czy w związku z tym mieszkańcy Mławy powinni się obawiać wyższych cen w przyszłości za odprowadzanie ścieków? Na to pytanie odpowiada dyrektor ds. rozwoju w spółce Ondeo Polska, Tomasz Strzelecki.

/

Z okazji rozpoczęcia budowy oczyszczalni ścieków w Mławie przedwczoraj w mieście zorganizowano piknik rodzinny we francuskim stylu.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 23:00 do 24:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012