Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Orkiestry dęte regionu rywalizowały w Żurominie

26 czerwca 2017, 19:54

W Żurominie odbył się festiwal orkiestr dętych. Uroczystość wkomponowała się w Obchody 250-lecia nadania praw miejskich.

Tytuł Grand Prix festiwalu zdobyła orkiestra z Płośnicy, druga nagroda przyznana została muzykom z Kurzętnika, a trzecie miejsce przypadło Orkiestrze Parafialnej ze Szczutowa.

Organizator Festiwalu Włodzimierz Wiśniewski nie ma wątpliwości, że przegląd muzyczny w Żurominie się przyjął i ludzie pokochali muzykę orkiestr.

/

Na starcie stanęło 14 zespołów. Większość z naszego regionu: z Lutocina, Zielonej, Żuromina, Łukomia, Lubowidza, Szczutowa, Kurzętnika, Lidzbarka, Krzynowłogi Małej, Płośnicy czy Starej Białej. Niespodzianką dla widzów była orkiestra góralska z Kasinki Małej. Przybyła także orkiestra Uniwersytetu Warmińskiego z Olsztyna. W trakcie przeglądu koncertował też chór Belcante z Rypina.

Jury ocenia, że poziom festiwalu był wysoki. Przewodniczący zespołu sędziowskiego Adam Witkowski uznał, że wszystkie orkiestry grały znakomicie.

/

Uroczystość spodobała się także przedstawicielowi Urzędu Marszałkowskiego Konradowi Wojnarowskiemu, który już obiecał w imieniu marszałka Adama Struzika, że Samorząd Mazowiecki będzie wspierał festiwal w przyszłym roku.

/

Jak zapowiedział ze sceny Włodzimierz Wiśniewski, kolejna edycja Regionalnego Festiwalu Orkiestr Dętych odbędzie się 24 czerwca 2018 roku.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012