Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Obchody Święta Niepodległości w Ciechanowie, Działdowie i Nidzicy

10 listopada 2017, 13:27

Miasta naszego regionu z rozmachem obchodzą Święto Niepodległości. Na Północnym Mazowszu i Działdowszczyźnie odbędzie się wiele uroczystości patriotycznych.

Dzisiaj w Ciechanowie o godzinie 15. przed ratuszem będziemy mogli zobaczyć pokaz pojazdów militarnych i motocykli. Natomiast jutro obchody rozpoczną się o godz. 10. mszą św. w kościele farnym. Dalsze uroczystości odbędą się na placu Piłsudskiego.

Działdowianie świętują już od środy. W auli Centrum Kształcenia Ustawicznego redaktor i pracownik Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku Piotr Szubarczyk wygłosił prelekcję pod tytułem "Jeszcze Polska nie zginęła". A jutro, o godzinie 14. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się msza św. za ojczyznę. Po południu będą miały miejsce trzecie Działdowskie Biegi Niepodległości. Na zakończenie obchodów odbędzie się koncert w wykonaniu nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Działdowie, który rozpocznie się o godzinie 18. w najbliższy poniedziałek w Miejskim Domu Kultury.

W Nidzicy obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się jutro o godz.10. mszą św. w kościele św. Wojciecha i pw. Najświętszej Marii Panny. Złożone zostaną kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego. W Sali Rycerskiej Nidzickiego Zamku odbędzie się akademia przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Początek przedstawienia o godzinie 11:45.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012