W Malinowie odbędzie się konkurs recytatorski imienia ks. Jana Twardowskiego
V Konkurs recytatorski imienia księdza Jana Twardowskiego w Malinowie. W poetyckie szranki stanie jutro 25 recytatorów z całego powiatu.
Uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą deklamować wiersze. Po raz pierwszy będą to utwory wszystkich poetów, a nie tylko napisane przez księdza Twardowskiego, mówi organizator konkursu, polonistka Zespołu Anna Barbara Czuraj-Struzik.


Recytatorów będzie oceniać jury w składzie: dyrektor placówki Piotr Dercz, dyrektor działdowskiej biblioteki Justyna Litwin, poetka działdowskiej Kuźni Słowa Krystyna Sztramska i instruktorka Miejskiego Domu Kultury w Działdowie Marzanna Bielecka-Maćkowiak. Przewodniczącym jury będzie ksiądz Marian Ofiara. Po konkursie jury będzie do dyspozycji uczestników, mówi Anna Barbara Czuraj – Struzik.


W przerwie na obrady uczestnicy będą mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół w Malinowie.
Patronem konkursu jest parafia Św. Katarzyny w Działdowie. Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 11.
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
- Opłaty za wywóz śmieci w gminie Żuromin poszły ostro w górę
- Program naprawczy w żuromińskim szpitalu. Starosta przekonuje, że nie ma obaw. Dyrektor nie mówi nic
- Martynka Truszczyńska będzie zoperowana w Polsce
- Paka dla psiaka. Mikołajki w schronisku w Pawłowie
- Jarosław Kret obchodził urodziny w Żurominie
- Gustaw Marek Brzezin ponownie marszałkiem województwa
- Poeta z Poniatowa promował w Żurominie i Bieżuniu swój nowy tomik liryczny
NAJWYŻEJ OCENIANE
- We Wlewsku w gminie Lidzbark powstał półtorakilometrowy odcinek drogi do Wybudowań
- Poeta z Poniatowa promował w Żurominie i Bieżuniu swój nowy tomik liryczny
- Inspektor nadzoru budowlanego wydał decyzję w sprawie lidzbarskiego stadionu
- Został aresztowany zanim wyszedł z więzienia
- Ciechanowski Ratusz kupił karmę dla bezdomnych kotów
- Działdowska biblioteka organizuje spotkanie z lokalną pisarką
- Wielkimi krokami zbliża się XI działdowski Hoffer Festival