Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Ciechanowianie wybrali projekty do budżetu obywatelskiego

03 sierpnia 2018, 0:17

Ciechanowianie zadecydowali. Znamy już wyniki głosowania nad projektami do budżetu obywatelskiego.

Zrealizowanych zostanie 5 wniosków osiedlowych oraz 8 ogólnomiejskich. Wszystkie projekty kosztować będą ponad milion sto tysięcy złotych. O wyborze zadecydowało ponad 1800 głosów, a ponad 700 było nieważnych.

Wśród projektów ogólnomiejskich największą popularnością cieszył się wniosek dotyczący kajaków na Łydyni. Drugie miejsce zajął projekt związany z organizacją kursu samoobrony dla kobiet.

Poza tym w budżecie znajdą się: skwer „Brzozowy zakątek”, remont sal treningowych do podnoszenia ciężarów, bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, montaż przewijaków w plenerze i instytucjach publicznych oraz dwie imprezy społeczne „Zaświeć na niebiesko”, czyli obchody Światowego Dnia Autyzmu i zlot rodzin dzieci z zespołem Downa połączony z galą niepełnosprawności.

W II kategorii głosowano na projekty osiedlowe. Sfinalizowanych będzie 5 projektów: Łąkowy zakątek na osiedlu Bloki, wynajem zadaszenia lodowiska w Kargoszynie, siłownia zewnętrzna na osiedlu Kwiatowym, na Płońskiej cykl plenerowych lekcji Eko – klasa i w Śródmieściu modernizacja placu zabaw Przy Przedszkolu nr 6.

Na osiedlach „Podzamcze”, „Przemysłowe” i „Słoneczne” nie będzie zrealizowany żaden projekt, ponieważ w głosowaniu zabrakło wymaganych w regulaminie 200 ważnych głosów. Z osiedli Aleksandrówka, Aleksandrówka II i Powstańców Warszawskich nie zgłoszono żadnego projektu, a wnioski z osiedla Zachód nie przeszły weryfikacji formalnej.

Projekty zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012