Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Mławska młodzież chce budowy skateparku

14 grudnia 2012, 9:43

Mławska młodzież chce budowy skateparku. Grupa młodych ludzi wzięła udział w środowej debacie budżetowej.

Młodzież interesowało, czy i kiedy na terenie miasta powstanie zadaszony skatepark - czyli miejsce do uprawiania wyczynowej jazdy na rolkach, deskorolce lub rowerze. Podobny obiekt istnieje w mławskim parku, jednak zdaniem młodzieży jest niebezpieczny i nie nadaje się do użytku w chłodniejszych miesiącach.

W imieniu młodych ludzi głos zabrał Daniel Bojarski. Przypomniał, że temat budowy nowego skateparku poruszany był na grudniowej debacie poświęconej bezpieczeństwu.

W odpowiedzi burmistrz Sławomir Kowalewski zaznaczył, że projekt budżetu na przyszły rok takiej inwestycji nie przewiduje. Nie wykluczył jednak, że w przyszłości skatepark może powstać na terenie miasta. Przypomniał, że przed laty ratusz próbował już - choć bezskutecznie - pozyskać dotację na budowę podobnego obiektu.

Burmistrz podkreślał również, że mieszkańcy oczekują od miasta wielu różnych inwestycji, których łączny koszt szacowany jest na 160 mln złotych. Wybór najpilniejszych z nich nie jest więc dla magistratu zadaniem łatwym.

Młodzi mławianie chcą zatem przekonać włodarzy, że skatepark to inwestycja istotna dla wielu z nich. W internecie umieścili petycję adresowaną do burmistrza. Podpisało się już pod nią ponad 200 osób.

Podobną akcję, skierowaną do władz Ciechanowa, przeprowadziło w tym roku Stowarzyszenie Młodzi w Regionie. Ciechanowianom udało się zebrać blisko tysiąc podpisów.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 05:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012