Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Zalewski Patrol powołał sekcję ANMA. Pomoże osobom w trudnej sytuacji życiowej

28 stycznia 2013, 14:40

Grupa Zalewski Patrol pomoże mławianom w trudnej sytuacji życiowej. W tym celu wolontariusze powołali specjalną sekcję. To efekt nagłośnienia sprawy młodego mieszkańca ul. Wójtostwo, który kilka tygodni mieszkał w zrujnowanym domu.

Przypomnijmy: pod koniec grudnia w budynku doszło do śmiertelnego zatrucia czadem. Zginęła wówczas rodzina 28-letniego mężczyzny. Od tamtej pory pan Andrzej mieszkał w uszkodzonym i nieogrzanym domu.

O problemach mężczyzny mławianie dowiedzieli się dzięki Grupie Zalewski Patrol. Pomoc zaoferowały Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Na wiosnę mławianin będzie mógł wyremontować dom; ma już także nową pracę.

Po nagłośnieniu sprawy 28-latka Grupa Zalewski otrzymała wiele kolejnych próśb o interwencje. Przez kilka ostatnich dni wolontariusze pomagali panu Stanisławowi z Mławy. Niepełnosprawny, samotny mężczyzna mieszkał kilka tygodni bez prądu i ogrzewania. Teraz od wolontariuszy otrzymał węgiel oraz drewno. Mężczyźnie przekazano również ciepłą odzież i obuwie, a także żywność i lekarstwa. Mławianin ponownie może też korzystać z elektryczności.

Przypadek pana Stanisława nie jest jedynym, o jakim powiadomiono Grupę Zalewski Patrol. W związku z dużą ilością podobnych sygnałów wolontariusze powołali sekcję ANMA, która pomagać będzie osobom w trudnej sytuacji.

Na informacje o osobach potrzebujących pomocy wolontariusze oczekują pod adresem mailowym: ANMAGZP@wp.pl

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012