Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

Rybno: Seniorzy wiedzą już, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.

03 marca 2015, 18:48

Działdowscy policjanci we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno zorganizowali debatę społeczną na temat bezpieczeństwa pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem”.

Przedmiotem spotkania, w którym uczestniczyli seniorzy z gminy Rybno, były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zagrożenia dot. działalności oszustów na szkodę osób w podeszłym wieku. Policjanci przybliżyli najbardziej znane metody przestępców wyłudzających pieniądze, w tym najbardziej powszechną metodę „na wnuczka”.

Druga część debaty dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Policjanci wskazali najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, zasady poruszania się po drodze, a także sposób postępowania w przypadku, kiedy stajemy się uczestnikami lub świadkami kolizji lub wypadku drogowego. Mieszkańcy gm. Rybno mogli również naocznie przekonać się o skuteczności elementów odblaskowych i ich wpływie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Po każdym bloku tematycznym toczyła się dyskusja, a policjanci odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Na zakończenie debaty każdy z uczestników otrzymał ulotki profilaktyczne oraz opaskę odblaskową.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 23:00 do 24:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012