Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Żuromin: Powiat zapłacił przedsiębiorcy 300 tys. zł.

18 maja 2015, 12:38

Samorząd przegrał sprawę w sądzie z wykonawcą hali sportowej przy LO w Żurominie. Sprawa trafiła na wokandę po tym, jak powiat nie zapłacił wykonawcy pieniędzy za przeprowadzenie dodatkowych prac.

Przedsięwzięcie było finansowane ze środków unijnych, jednak w trakcie jego realizacji pojawiły się problemy z uzyskaniem dofinansowania. Jak informuje Kurier Żuromiński, w maju ubiegłego roku zasądzono, że powiat wypłaci wykonawcy kwotę prawie 240 tys. zł z ustawowymi odsetkami. Umorzono natomiast postępowanie w sprawie 12 tys. zł. Wniesione przez wykonawcę powództwo przeciwko Powiatowi Żuromińskiemu dotyczyło kwoty 450 tys. zł. Decyzja sądu jest więc tylko wyrokiem częściowym i nie rozstrzyga o całości roszczenia. Starostwo złożyło apelację, która została oddalona. Pieniądze zostały natychmiast po wyroku wypłacone, by nie narażać powiatu na dodatkowe koszty.

W sprawie musi jeszcze zapaść wyrok końcowy. Do tej pory akta z Sądu w Łodzi nie zostały zwrócone do Płocka. Gdy już zostaną odesłane, postępowanie będzie zmierzać do wydania wyroku końcowego. Obejmie on pozostałą część roszczenia.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012