Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Ciechanów: Szpital zakupi nowoczesne wyposażenie.

01 czerwca 2015, 20:00

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie skorzysta na projektach realizowanych przez Urząd Marszałkowski w Warszawie. Lecznicę w pierwszej kolejności czeka informatyczna rewolucja.

Placówka znalazła się w gronie ponad dwudziestu, które zakwalifikowały się do projektu „E-zdrowie dla Mazowsza”. Na ten cel samorząd województwa przeznaczy aż 88 milionów złotych. O korzyściach jakie obejmą ciechanowski szpital, mówi jego dyrektor, Hanna Jaroszewska.

/

W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt komputerowy i niezbędne oprogramowanie. Placówki zostaną wyposażone w szybkie łącza internetowe, które zapewnią pełną i bezproblemową wymianę danych medycznych. Informatyzacja ciechanowskiego szpitala to nie jedyna inwestycja, która ma zostać zrealizowana w tym roku. Dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego ze stroną szwajcarską, klinika w Ciechanowie zostanie wyposażona w urządzenia instalacji solarnych.

/

Ponadto samorząd województwa mazowieckiego przekazał ciechanowskiej lecznicy środki, dzięki którym sporządzony zostanie projekt modernizacji kanalizacji deszczowej.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012