Radio 7
Radio 7 na FB
UnitSoft - strony www, grafika, reklama

"Słoneczny" znów pojedzie nad polskie morze.

26 czerwca 2015, 12:19

W związku z tym, że właśnie rozpoczęły się wakacje Koleje Mazowieckie tradycyjnie już uruchomią pociąg, który połączy stolicę z Wybrzeżem. Podróż z Warszawy do Gdańska potrwa trzy i pół godziny.

Jak mówi Dariusz Grajda z zarządu Kolei Mazowieckich, pociąg po raz pierwszy pojedzie nie tylko do Trójmiasta, ale także do Słupska i Ustki.

/

Pociąg "Słoneczny" po raz pierwszy został uruchomiony dziesięć lat temu. Ta oferta została stworzona z myślą o podróżnych, którzy w wakacje zechcą swe letnie plany wycieczkowe związać z północną częścią Polski. Koleje Mazowieckie przymierzają się także do połączenia Warszawa -Kraków. Na razie jest to jednak niemożliwe.

/

Pociąg "Słoneczny" wyjedzie z Warszawy w niedzielę 28 czerwca tuż po godzinie siódmej. Do Gdańska dojedzie około godziny 10.30. Do Gdyni dojedzie pół godziny później. „Słoneczny” będzie kursował codziennie aż do końca sierpnia.

Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych. Jego maksymalna prędkość wynosi 160 km/h. Wagony są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Turysta, który na wakacyjne wojaże zechce zabrać ze sobą rower może skorzystać ze specjalnie zainstalowanych stojaków na rowery. Bilety można nabyć zarówno w kasach, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012