Radio 7
Radio 7 na FB
Skoda Jarzyński

Na Mazowszu jest blisko 40 kąpielisk dopuszczonych do użytku.

07 lipca 2015, 12:41

Akweny przed każdym sezonem są badane przez sanepid, który stworzył specjalny serwis kąpielowy, zawierający informacje m.in. o jakości wody i infrastrukturze na terenie wypoczynku. Kąpiel dozwolona jest na czterech z pięciu kąpielisk w województwie mazowieckim.

Status kąpieliska oznacza, że zgodnie z wymogami unijnymi miejsce ma lepszą bazę sanitarną, a ratownicy więcej sprzętu - w tym motorówkę. Przed wakacjami przeprowadzono również kontrolę w 41 miejscach wyznaczonych do kąpieli na Mazowszu. We wszystkich można obecnie wchodzić do wody. Znajdują się one m.in. w: Ciechanowie, Pułtusku, Legionowie, Płocku i Siedlcach. Aktualne informacje o przydatności wody w danych kąpieliskach można uzyskać bezpośrednio u organizatorów oraz właściwych terenowo powiatowych inspektorów sanitarnych.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przypomina jednocześnie, że nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów ze względu na możliwość wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej „Kąpieliska 2015".

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012