Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Działdowo: Tenisiści Dekorglassu doznali drugiej porażki w tegorocznych rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi.

28 października 2015, 12:05

W meczu 5. kolejki podopieczni Piotra Kołacińskiego niespodziewanie ulegli 27 października na wyjeździe 1 do 3 Polonii Bytom. Architektem sukcesu bytomian został Czech Tomas Konecny, który zdobył w całym meczu dwa punkty dla swojej drużyny.

W pierwszej grze wieczoru Konecny bez większych problemów w czterech setach pokonał swojego rodaka Jiriego Vrablika. Dekorglass szybko wyrównał, po tym jak Tang Peng gładko ograł Pawła Chmiela. Dopiero w pojedynku nr 3 trener gospodarzy desygnował Włocha Niagola Stoyanova. Jego rywalizacja z Patrykiem Chojnowskim miała bardzo wyrównany przebieg, a każda z pięciu partii kończyła się minimalną wygraną jednego z zawodników. Ostatecznie górą z tej potyczki wyszedł Stoyanow, wyprowadzając Polonię na prowadzenie 2 do 1.

Końcowy triumf bytomian przypieczętował Konecny, który niespodziewanie okazał się lepszy od Tang Penga. Czech prowadził już w meczu 2 do 0, ale reprezentant Hongkongu zdołał doprowadzić do wyrównania. W piątej odsłonie znów skuteczniejszy był tenisista Polonii, zapewniając swojej drużynie komplet punktów. Dla Tang Penga porażka z Konecnym była pierwszą odniesioną w rozgrywkach polskiej Superligi.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012