Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Coraz mniej pociągów będzie się zatrzymywać w Mławie.

30 listopada 2015, 12:01

Burmistrz zwrócił się do Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz do Prezesów PKP S.A. i PKP INTERCITY z wnioskiem o korektę rozkładu jazdy pociągów, który ma obowiązywać od 13 grudnia. Kolej zrezygnowała z postoju czterech pociągów pośpiesznych na stacji Mława.

Z opublikowanego przez PKP nowego rozkładu jazdy pociągów wynika, że nie uwzględniono postoju w Mławie pociągów relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia, Gdynia-Warszawa Zachodnia oraz Olsztyn – Warszawa Zachodnia i Warszawa Zachodnia-Olsztyn. W związku z tym włodarz wystosował pisma z prośbą o interwencję i przywrócenie postojów pociągów na stacji Mława. Nadmienił w nich, że „Pociągi te, zgodnie z obecnym rozkładem jazdy, zatrzymują się w Mławie. Poranne, kursujące w kierunku Gdyni i Olsztyna, pozwalają dotrzeć na czas wielu osobom dojeżdżającym do zakładów pracy i szkół, na uczelnie wyższe. Pociągi powrotne, w kierunku Warszawy, zaplanowane są w godzinach wieczornych. Z ośrodków akademickich: Gdańska, Poznania (przesiadka w Iławie) oraz Olsztyna, co weekend do Mławy wracają setki studentów, którzy porannymi pociągami odjeżdżają na studia. Likwidacja tych połączeń spowoduje komplikacje i uciążliwości dla mieszkańców Mławy oraz 70-tysięcznego powiatu mławskiego”.

Burmistrz zaznaczył również, że nowy rozkład jazdy jest zaprzeczeniem działań mających na celu poprawę sytuacji podróżnych z Mławy i okolic, dla których w październiku udostępniono nowoczesny dworzec systemowy.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012