Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Zakończyły się warsztaty w ramach projektu „EKO-CIECHANÓW”.

02 grudnia 2015, 11:26

W ostatnim spotkaniu wzięli udział nauczyciele ciechanowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Głównym tematem były „Nowe formy edukacji ekologicznej”.

Podczas warsztatów dyskutowano o tym, w jaki sposób zainteresować przyrodą uczniów, jak obudzić w nich świadomość ekologiczną, jakie metody kształcenia stosować, co jest najbardziej skuteczne i interesujące. Przedstawiono nowatorskie sposoby organizowania zajęć lekcyjnych i metody aktywizujące, mające pomóc w kształtowaniu pozytywnego stosunku uczniów do nauki, rozwijaniu zdolności poznawczych, czy rozbudzaniu ciekawości świata.


Główne cele warsztatów dla dzieci - „Ekologiczny przedszkolak” oraz dla gimnazjalistów - „Eko – czyli jaki?”, to kształtowanie postaw proekologicznych, uświadamianie o zagrożeniach dla środowiska, kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za jego stan oraz potrzeby aktywnego włączania się w różnego rodzaju działania proekologiczne.

„EKO-CIECHANÓW” to nie tylko warsztaty. Opracowane zostały dwie publikacje, które wkrótce dostępne będą między innymi w ratuszu i na stronie internetowej urzędu miasta. To poradnik ekologiczny „Kodeks proekologicznego mieszkańca” oraz zbiór informacji i porad związanych z dziedzictwem naturalnym i ochroną przyrody pod tytułem „Różnorodność biologiczno-przyrodnicza na przykładzie Gminy Miejskiej Ciechanów”. Projekt „EKO-CIECHANÓW” dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 02:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012