Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Działdowo: Dzieci i młodzież szkolna odliczają czas do ferii zimowych.

19 stycznia 2016, 18:59

W województwie warmińsko-mazurskim ferie rozpoczną się 25 stycznia i potrwają do 7 lutego. W ramach działań "Bezpieczne ferie 2016" policjanci powiatu działdowskiego przeprowadzą działania mające na celu m.in. zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z wypoczynku zimowego na terenie naszego powiatu.

Podobnie jak w latach ubiegłych część młodzieży szkolnej będzie korzystać z zorganizowanych form wypoczynku, z zapewnioną opieką kompetentnych osób. Jednak większość dzieci pozostanie w miejscu swojego zamieszkania, gdzie ich bezpieczeństwo może być zagrożone z uwagi na niedostateczną opiekę ze strony rodziców, nadmiar wolnego czasu, lekkomyślność, brawurę oraz nudę.

Biorąc pod uwagę konieczność minimalizowania zagrożeń wzorem lat ubiegłych policja podjęła działania profilaktyczne, prewencyjne, kontrolne i informacyjno - edukacyjne, ze szczególnym nasileniem w okresie trwania ferii.

Podstawę działań profilaktycznych stanowią pogadanki i spotkania z dziećmi, rodzicami i pedagogami, kontrola warunków wypoczynku dzieci oraz - po uprzednim rozpoznaniu geografii i skali zagrożeń – przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości nieletnich, zjawiskom patologicznym oraz przestępczości której ofiarami są małoletni.

Działania prowadzone będą wspólnie z innymi podmiotami, mającymi bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i warunki wypoczynku dzieci i młodzieży.

Zainteresuje Cię również:

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012