Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Ciechanów: Ruszyła charytatywna akcja "Nordicowcy dla Natalii i Gabrysia".

30 marca 2016, 11:33

Ciechanowska grupa miłośników Nordic Walking poprzez „wychodzone” kilometry będzie zbierać pieniądze na rehabilitację i zakup sprzętu specjalistycznego dla 9-letnich bliźniąt Natalki i Gabrysia. Dystans jest monitorowany za pomocą specjalnej aplikacji.


Zbiórka to nie tylko akcja związana z przekazywaniem środków za kilometry. Inicjatorzy zachęcają do przekazywania 1% na rzecz bliźniąt, będą również zbierać pieniądze podczas VI Ciechanowskiego Marszu Nordic Walking – Mistrzostw Polski Szkół w Nordic Walking, które odbędą się 29 września. Będzie to finał przedsięwzięcia związanego z pomocą dzieciom. Natalia i Gabryś, na rzecz których grupa zbiera pieniądze, są bliźniętami. Urodziły się jako wcześniaki w 28 tygodniu ciąży. Obecnie mają 9 lat. Gabryś potrzebuje nowego implantu ślimakowego, którego koszt to koło 50 tys. zł. Pionizator którego potrzebuje Natalka kosztuje 10 tys. zł. Do tego dochodzą koszty rehabilitacji.

W kolejnych latach „Nordicowcy” będą wspierać inne potrzebujące dzieci. Mistrzostwa, jak również również akcję patronatem objął prezydent Krzysztof Kosiński. Do akcji, która ruszyła 23 stycznia w kilka dni zgłosiło się ponad 100 miłośników Nordic Walking Grono wielbicieli tego sportu, które jest coraz większe, spotyka się regularnie na treningach w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 na stadionie MOSiR.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012