Radio 7
Radio 7 na FB
NestBank

Żuromin: Komenda rozpoczęła działania profilaktyczne pod nazwą „Przyjazna Dłoń”.

15 kwietnia 2016, 11:41

Program skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu żuromińskiego. Funkcjonariusze chcą ustrzec młodych ludzi przed uzależnieniami i wynikającymi z nich konsekwencjami.

Głównym założeniem programu jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wolnego od wszelkiego rodzaju uzależnień oraz nauka właściwych postaw. W tym celu szczególny nacisk będzie kładziony na rozwój umiejętności interpersonalnych oraz osobowości uczniów. Celem akcji jest eliminacja sytuacji i okoliczności sprzyjających rodzeniu się czynników zagrażających zdrowiu wszystkich osób.

Realizacja programu pozwoli kształtować u społeczeństwa postawy prozdrowotne i prospołeczne. Nauczy podejmować świadome decyzje, oparte na wiedzy i zrozumieniu problemu, pomoże wzmocnić wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Ponadto ukierunkuje uczestników w ich dążeniach, pomoże zbudować właściwą hierarchię wartości, nauczy poszanowania dla potrzeb drugiego człowieka z jednoczesnym poszanowaniem własnych praw. Program ma pomóc mieszkańcom odnaleźć się i nauczyć jak radzić sobie w trudnej dla nich rzeczywistości.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Nocna zmiana
od 00:00 do 06:00
Nocna zmiana
nocne pasmo muzyczne
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012