Radio 7
Radio 7 na FB
Wyniki słuchalności Radia 7

Siatkarki z powiatu żuromińskiego mistrzyniami Polski.

18 kwietnia 2016, 19:12

W dniach 13-17 kwietnia w Luboniu odbyły się finały mistrzostw Polski juniorek w siatkówce. W stawce ośmiu zespołów znalazły się m.in. ekipy Pałacu Bydgoszcz, Impelu Wrocław czy Legionovii Legionowo.

Od kilku sezonów barwy klubu spod Warszawy reprezentują byłe zawodniczki Rosario Lubowidz. W Luboniu swój wkład w mistrzowski tytuł miały trzy z nich: Katarzyna Niderla, Katarzyna Jędrzejewska oraz Paulina Sobolewska. W fazie grupowej legionowianki nie miały większych problemów z odprawieniem kolejno PTPS-u Piła, SMS-u Poznań oraz Impelu Wrocław.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się od fazy pucharowej. W meczu ½ finału rywalkami Legionovii były siatkarki Pałacu Bydgoszcz. Klub z miasta nad Brdą słynie ze świetnego szkolenia dziewcząt. Początek rywalizacji należał właśnie do bydgoszczanek, które objęły prowadzenie 2:0. Wydawało się, że jest już po meczu, ale ambitnie walczące podopieczne Wojciecha Lalka doprowadziły najpierw do tie breaku, a następnie rozstrzygnęły go na swoją korzyść.

W finale takich emocji nie było. Legionovia pewnie pokonała 3:0 rewelację tegorocznych mistrzostw Trefl Orzeł Malbork. Na początku maja siatkarki z Legionowa powalczą o jeszcze jeden mistrzowski tytuł. W Tomaszowie Lubelskim rozegrany zostanie turniej finałowy w kategorii kadetek. Będzie to kolejna szansa na zdobycie medalu przez byłe zawodniczki Rosario Lubowidz.

Zauważyłeś błąd w tekście? Zaznacz go i
oceń tę wiadomość:
0
0

Teraz na antenie

Piotr Ploch
od 07:00 do 10:00
Radio 7 budzi ludzi
wiadomości kraj/świat o pełnych godzinach
Ciechanów Inaczej
Sierpc Online
Miasto i Gmina Górzno
Twój news na antenie Radia 7 - zaproponuj temat
Ciechanów Online
infoPrzasnysz.com - przasnyski portal społecznościowo-informacyjny
Mazowsze - serce Polski
Fundacja Ananke

Radio 7 · Mława - 90,8 MHz · Żuromin - 88,0 MHz

© Copyright by
Fundacja Ananke / Media 7 Sp. z o.o. 2012-2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

EMSoft
system portalowy EMSoft CMS
© Michał Skierski 2010-2012